امروزه شرکت های تولید کننده دستگاه ودوربین مداربسته برای رفع نیاز مشتریان خود وبه نوعی تبلیغات بیشتر انتقال تصویر را به صورت رایگان برروی دستگاه ها ومحصولات خود قرار می‌دهند 

یکی از شرکت ها داهوا از جمله معروف ترین برندهای دوربین مدار بسته بازار می باشد که قابلیت انتقال تصویر آن بسادگی و بدون نیاز به آی پی استاتیک (Static IP) در ایران بدون فیلتر شکن  کار می کند.  تمامی دستگاه هایی که توسط داهوا طی چند سال اخیر تولید شده اند دارای قابلیت P2P می باشند و به راحتی می توان تصاویر آنها را از طریق نرم افزار موبایل ، تبلیت و یا کامپیوتر دید.


نحوه فعال سازی انتقال تصویر داهوا روی گوشی موبایل :


در ابتدا بسته به نوع سیستم عامل شما اندروید ویا آیفن هر کدام از نرم افزار DMSS برای اینکه تصاویر دوربین مدار بسته را روی گوشی موبایل خود ببینیم باید مراحل زیر را انجام دهیم. 

شکل ضاهری نرم افزار بدید صورت است 


اول اینکه باید دستگاه XVR یا DVR یا NVR خود را از طریق یک کابل شبکه (کابل LAN) به مودم اینترنت وصل کنیم. 

 برای انتقال تصویر داهوا به مودم و تجهیزات اینترنتی 

هر مودمی که دارای پورت شبکه (پورت LAN) باشد می تواند قابلیت وصل شدن به دستگاه داهوا را داشته باشد. یعنی مهم نیست که اینترنت ADSL تهیه می کنید و یا اینترنت وایمکس یا اینترنت 4G بلکه مهم این است که مودمی که تهیه می کنید یا قبلیت وصل شدن از طریق کابل شبکه  و پورت شبکه را داشته باشد. 

بعد از اینکه از پشت مودم اینترنت به پشت دستگاه کابل شبکه را متصل کردید نوبت می رسد به فعالسازی قابلیت P2P داخل دستگاه داهوا .

ابتدا مطابق تصویر زیر وارد منوی دستگاه شده و گزینه Network را کلیک نمایید :

علامت بارکد مربع شکل را کنار SN کلیک نمایید تا گوشی روی حالت اسکن بارکد برود

 سپس دوربین گوشی را به سمت بارکد روی دستگاه یا بارکد موجود در صفحه P2P ( بارکد سمت راستی) بگیرید تا سریال دستگاه خوانده شود.بعد از اسکن شما باید بسته به نوع تجهیزات ودستگاه مدل را انتخاب کنید مثلا برای دستگاه دوربین معمولی xvr/Dvrانتخاب کنید .

گزینه Username: که به صورت پیش فرض روی Admin است و نیازی نیست آن را تغییر بدهید.

گزینه Password: که همان پسورد دستگاه XVR یا NVR خود را باید وارد کنید.

حالا که تمامی موارد فوق را تکمیل کردید روی دکمه Start Live Preview کلیک نمایید.

اگر مراحل را به درستی انجام داده باشید باید بتوانید تصاویر دوربین مدار بسته خود را ببینید. 

اگر مثل عکس بالا تصاویر را دیدید یعنی دستگاه را به درستی در گوشی موبایل خود وارد کرده اید و کار انتقال تصویر به پایان رسیده است.

از این به بعد فقط کافی است وارد گزینه Live Preview شوید و تصاویر را ببینید.