به طور معمول یکی از درخواست های معمول توسط مشتریان در هنگام نصب سیستم های حفاظتی دوربین مداربسته، اتصال این تجهیزات به آنتن مرکزی برای رویت تصاویر دوربین های مدار بسته به طور جداگانه ای در نمایشگرها و یا تلویزیون های هر واحد مسکونی می باشد. برای این منظور فروشگاه اینترنتی دزدبین نحوه اتصال وراه اندازی را دراین وبلاگ آموزش خدمت شما ارائه می‌دهد. 

برای اتصال تصاویر، تجهیزات دوربین مدار بسته به آنتن مرکزی، از دستگاه مدولاتور استفاده می شود. در واقع، مدولاتور دستگاهی است که امکان انتقال تصاویر دوربین مدار بسته بر روی آنتن مرکزی را فراهم می سازد. سیستم مداربسته را نمیتوان به صورت مستقیم به سیستم مداربسته، متصل کرد. دلیل این امر متفاوت بودن نوع سیگنال های آن است. برای همسان کردن این دو سیگنال از وسیله ای به نام مدولاتور RF، استفاده می کنند. 

در این مقاله، نکاتی را در خصوص اتصال دوربین مداربسته به آنتن مرکزی، ارائه خواهیم کرد.

دستگاه مدولاتور چیست؟

دستگاه مدولاتور، در واقع یک نوع تبدیل کننده خروجی دستگاه DVR به ورودی VHF و UHF، می باشد. این تبدیل کننده به شما امکان می دهد تا دستگاه DVR را به آنتن مرکزی متصل نمائید. برخی از این تبدیل کننده ها، دارای خروجی های متعددی می باشند که امکان اتصال به خروجی های VGA یا HDMI را هم به آنتن مرکزی فراهم می نمایند

طریقه اتصال دستگاه DVR به دستگاه مدولاتور

اتصال دستگاه DVR، به دستگاه مدولاتور کار پیچیده ای نیست، به شرط آنکه نصاب با روش کار مدولاتور و آمپلی فایر (تقویت کننده سیگنال های آنتن آنالوگ) آشنا باشد. برای این کار، ابتدا می بایست کابل تصویر که از خروجی CVBS که در پشت دستگاه DVR وجود دارد را به UHF دستگاه مدولاتور، متصل نماید. سپس نسبت به فرکانس های شبکه های تلویزیونی، یک فرکانس به مدولاتور بدهیم.


در صورتی که دستگاه تقویت مرکزی شما دارای UHF باشد، می بایست ابتدا خروجی آنتن هوایی خود را به آنتن IN دستگاه مدولاتور متصل نموده و سپس از خروجی CVBS دستگاه DVR خود یک کابل به VIDEO IN که معمولا زرد رنگ است وصل نمائید. سپس یک خروجی از آنتن OUT با کابل برای ورودی UHF تقویت کننده آنتن مرکزی، بگیرید. پس از انجام این کارها بهتر است تنظیمات دستگاه مدولاتور را روی C و بین عدد ۶ تا ۱۸ قرار دهید (هرچه عدد بالاتر برود فرکانس قوی تری خواهید داشت.) حال اگر دستگاه آمپلی فایر (تقویت کننده انتن مرکزی) شما UHF نداشته باشد و فقط خروجی VHF دارد روش بالا را انجام دهید. سپس به جای خروجی UHF بر روی VHF وصل کنید و فرکانس را نیز بین ۳۱ عدد تا ۳۶ تنظیم نمائید. پس از رویت ابتدای تصاویر دوربین های مدار بسته بر روی آنتن مرکزی، برای بهتر شدن تصاویر می بایست فرکانس را کمی بالا و پایین ببرید.