دستگاه DVR و کاربرد :

فناوری دوربین مدار بسته زمانی که در سالیان قبل وارد بازار گردید، اهمیت حفاظت و امنیت و ذخیره سازی اطلاعات مورد توجه قرار گرفت . از اینرو دوربین های مدار بسته به صورت آنالوگ و تحت شبکه روانه بازار گردید. یکی از ملزوماتی که همراه دوربین مدار بسته وارد بازار گردید دستگاه ضبط DVR می باشد.

کارایی و عملکرد دستگاهDVR :

دستگاه DVR  وسیله ای در دوربین مدار بسته است که با توجه به طراحی دارای پروسسورها و محلی برای ذخیره سازی تصاویر جهت عملکرد مناسب دوربین ها می باشد. این دستگاه دارای دو بخش سخت افزاری و یک بخش نرم افزاری می باشد.

سخت افزاری DVR:

این دستگاه ضبط دوربین مداربسته دارای یک کیس فلزی یا پلاستیکی است و درون این دستگاه یک برد الکترونیکی جهت تحلیل داده های دوربین و محلی برای نصب هارد جهت ذخیره سازی اطلاعات قرار دارد. همچنین بسته به تعداد دوربین مدار بسته ورودی تصویر، ورودی صدا و ورودی کابل شبکه جهت اینترنت و خروجی دوربین های چرخشی را دارا میباشد.

 نرم افزاری دستگاه DVR

این بخش برنامه ریزی شده جهت اطلاعات و کنترل و تنظیمات و بازبینی دوربین ها طراحی گردیده است که می تواند بعد از تحلیل تصاویر به خروجی های تصویر منتقل گردد. در بخش تصویری ساعت تاریخ و تنظیمات و بازبینی فیلم طراحی شده است.