نکات مهم برای خرید دزدگیر اماکن از مهمترین مواردی که می‌توانید برای امنیت خانه و یا محل کار خود انجام دهید خرید دزدگیر اماکن است که در بیشتر مواقع سارقین در هنگام مواجه شدن با دزدگیر اماکن و آلارم آن دیگر به کار خود ادامه نداده و محل سرقت را ترک کرده‌اند اما قبل از آن باید موارد امنیتی دیگر خانه و محل کار نیز به صورتی انجام پذیرد از جمله محکم بودن راههای ورودی خانه و یا محل کار.


۱- دزدگیر اماکن با تلفن کننده و یا بدون تلفن کننده
ساده ترین دزدگیر ها آنهایی هستند که سیستم آن بدون تلفن کننده کار می‌کند و هنگام فعال شدن فقط آلارم می‌زند و ایجاد سر صدا می کند اما به طور خودکار با فعال شدن هیچ گونه تماسی از آنها گرفته نمی‌شود.
در نوع دوم که با تلفن کننده هستند، زمانی که سیستم شما فعال می شود علاوه بر ایجاد صدای آلارم همزمان این سیستم به صورت خودکار با شما و یا افرادی که شما انتخاب کرده‌اید تماس برقرار می‌کند و شما را  از سرقت باخبر می کند.


۲-امنیت منزل شما چگونه است؟
دزدگیر منزل راهی موثر برای محافظت از خانه شما است اما قبل از خرید آن از کیفیت و ایمنی قفل درب و پنجره خود مطمئن گردید.


۳- سنسور سیم دار یا بی سیم
سنسورهای وایرلس( بی سیم) یا سنسور های سیم دار سنسورهای سیم دار شامل چندین حسگر الکترونیکی هستند که توسط سیم کشی و فرستادن ولتاژ به پنل اصلی دزدگیر ارتباط برقرار می‌کنند اما سنسور های وایرلس از باطری تغذیه می کنند و توسط سیگنال rf به پنل اصلی متصل می شوند سنسور های سیم دار بسیار قابل اعتمادتر هستند و دارای تجهیزات ارزانتری هستند.

۴- قابلیت دستگاه چگونه‌ باشد
هنگام خرید دزدگیر به این موارد توجه کنید که دزدگیر شما چه قابلیت هایی دارد و آیا سیستم به روزی هست و تمامی سنسورها را ساپورت میکند گاهی شما نیاز دارید ایمنی خانه و یا محل کار شما بالاتر باشد به طور مثال می خواهید قبل از ورود سارق به داخل منزل و یا محل کار سیستم فعال شده باشد پس شما نیاز به دستگاهی دارید که بتواند سنسور مگنت درب را ساپورت کند.