ویژگی های دوربین‌های مداربسته تحت شبکه

• ارسال و ذخیره ویدئو به صورت دیجیتالی
 در سری جدید دوربین‌ها که شامل دوربین‌ مداربسته تحت شبکه نیز هست با استفاده از ویژگی‌های جدید، تصاویر و ویدئوها به صورت دیجیتال ذخیره و ارسال می‌کنند. در واقع دوربین‌ مداربسته تحت شبکه مانند شبکه‌های کامپیوتری است و در آنها از IP های مخصوصی استفاده می‌شود. این دوربین‌ها در جاهایی که شبکه و اتصال با آن برقرار باشد استفاده می‌شوند.

• اتصال بیسیم به شبکه :

از مزایای خوب دوربین مداربسته تحت شبکه این است که آنها به صورت بیسیم به شبکه وصل می‌شوند. اگر از چند دوربین مداربسته تحت شبکه برای کنترل محیطی استفاده شود، می‌توان تصاویر را به صورت همزمان بر مانیتور مشخص شده دید. به همین دلیل به آن دوربین تحت شبکه بیسیم نیز می‌گویند.

• نظارت ۲۴ ساعته آنلاین :

یکی از ویژگی های کاربردی و جالب دوربین های مداربسته تحت شبکه این است که می‌توان تصاویر را به صورت ۲۴ ساعته، در زمان خاصی از روز و یا شب و یا زمان حرکت جسمی ضبط کرد. این ویژگی کاربردی باعث ایجاد امنیت و استفاده بیشتر شده است.

• دریافت صدا :

از ویژگی های دیگر می‌توان به دریافت صدا به صورت دو طرفه اشاره کرد، یعنی شما در کنار دریافت تصاویر صداهای محیط را نیز دریافت می‌کنید که همین امر در ایجاد امنیت بیشتر نیز تاثیر دارد.

• تشخیص چهره :

در دوربین مداربسته تحت شبکه با استفاده از هوش مصنوعی امکان تشخیص چهره افراد فراهم می‌شود. اگر در یک محیط یک بانک اطلاعاتی از چهره افراد تهیه شود می‌توان با کمک این دوربین ورود افراد غیر مجاز را ناممکن کرد.