دوربین HCVI(آنالوگ )

قابلیت های دوربین مداربسته HDCVI


با توجه به اهمیت نقش دوربین های مداربسته در کنترل محیط پیرامون و نظارت دقیق در تردد افراد یا خودروها، کیفیت و میزان وضوح آن ها مورد اهمیت قرار می گیرد، بنابراین در هنگام خرید دوربین مداربسته می بایست به رزولوشن، نوع تکنولوژی، نوع لنز، توان LED های IR در ارائه ی تصاویر در مسافت های طولانی، گارانتی محصول و … توجه داشت تا با انتخاب و خرید آگاهانه، بیشترین کارآیی از سیستم دوربین مداربسته حاصل شود. تکنولوژی های گوناگون برای ارائه تصاویر توسط دوربین مداربسته وجود دارد که یکی از آن ها تکنولوژی HDCVI است که از رزولوشن خوبی در ارائه ی تصاویر برخورد است، 

در این مقاله، تشریح مختصری از دوربین مداربسته HDCVI را ارائه خواهیم کرد.


معرفی دوربین مداربسته HDCVI


تکنولوژی HDCVI ، مخفف اصطلاح High Definition Composite  Video Interface است که بر مبنای بستر آنالوگ ( کواکسیال ) می باشد و می تواند تصاویر با کیفیت و مناسبی را ارائه دهد.

 این تکنولوژی توسط شرکت داهوا ارائه شده است و در پروژه هایی که با توجه شرایط نصب و بودجه خود، نمی توانند از محصولات تحت شبکه که قیمت بالاتری دارند استفاده کنند، مورد تقاضا قرار می گیرد.

دوربین های مداربسته آنالوگ قدیمی کیفیت تصویر پایین و محدودی داشتند که این موضوع به علت ارائه تصاویر بر مبنای استاندارد های قدیمی تلویزیونی بود. برای رفع این مساله متخصصان دست به کار طراحی استانداردهای جدید برای ارائه تصاویر در سیستم آنالوگ زدند که این موضوع سبب تولید دوربین مداربسته HDCVI، توسط شرکت داهوا شد.

دسته‌بندی